מאמרים | דברים שעוברים לי בראש

ארכיון רשימות בנושא 'מאמרים'

בחירה בין סוגי טיפול שונים היא לפעמים בלתי אפשרית

יום חמישי, 23 בספטמבר 2010

לפעמים אפשרויות הטיפול כל כך מגוונות שאנשים שסובלים מבעיה לא מסוגלים לקבל החלטה באיזו טיפול לבחור, או שבוחרים במשהו שהפסיכיאטר חושב שהוא לא נכון.

סדרת מאמרים על אבדנות והתאבדות

יום ראשון, 19 בספטמבר 2010

מגזין פורבס פרסם לאחרונה סדרה של רשימות על ההבנה, הטיפול והמניעה של התאבדויות. סדרת המאמרים הזו כמובן לא מכסה את כל מה שאפשר בנושא התאבדויות או אבדנות, אבל באופן יחסי הרי התקשורת לא עוסקת בתחום הזה אלא באופן שטחי ביותר ולכן יש מקום לכבד את המאמץ של פורבס.

סלייט על הזיכרון האנושי

יום חמישי, 03 ביוני 2010

הזיכרון הוא חלק חשוב מההגדרה "מי אנחנו". אנו מבססים התנהגויות על החוויות שעברנו בעבר, ישנן סכמות חשיבה שמבוססות על מבנים שלמים של זכרון ובסופו של דבר חלק משמעותי של האינטראקציה שלנו מול העולם מתבססת על זכרון.

7 צעדים לטיפול עצמי בסביבת העבודה

יום שישי, 27 במרץ 2009

איזון בין עבודה, משפחה והחיים הפרטיים שלנו תמיד היה אתגר עבורנו וכיום האתגר הזה רק הולך וגדל. ההשיגים הטכנולוגיים מאיימים להטביע אותנו בעומס המידע שהם מביאים עלינו. יום העבודה שלנו מלא בציפיה שאנו נוכל לבצע משימות רבות במקביל עם דגש על יעילות, יצרנות ויכולת להתחרות בעולם גלובלי.

האם עבריינות קלה מעודדת עבירה על החוק?

יום ראשון, 15 בפברואר 2009

תאוריית החלונות השבורים שעוסקת בהפחתת פשע, הפכה לפופולרית לרגע בעקבות ספרו של מלקולם גלדוול The Tipping Point . על פי התאוריה פשעים משמעותיים יותר יכולים להמנע על ידי הפחתת עבריינות קלה כמו ציור גרפיטי על קירות או השלכת פסולת ברחוב. גלדוול מייחס את הצניחה הגדולה בשיעור הפשע בניו יורק בשנות ה-90 של המאה העשרים למדיניות אפס-סבילות שנקטה המשטרה באותה תקופה, מדיניות שתאמה במלואה את תאוריית החלונות השבורים.

על אינטרנט, רופאים ומטופלים

יום שישי, 25 באפריל 2008

לפני כחודשיים פורסם במגזין salon מאמר בנושא חיפוש מידע רפואי על ידי מטופלים באתרי אינטרנט שונים. כמות המידע שקיים ברשת ונגיש למטופלים עולה בהתמדה והמסר הכללי של המאמר הוא ש"המידע שקיים באינטרנט טוב לרופאים ולמטופלים" והוא בהחלט מייצג דעה של רבים מהרופאים. ישנם עדיין מעט רופאים שיש להם קושי להתמודד עם השינוי בתפקידו של הרופא ובמקומו כמוקד הידע האולטימטיבי כלפי המטופל אך מדובר בקבוצה הולכת ונעלמת של רופאים.