עיצוב חדש לאתר

לפני כמעט שמונה חודשים יצאתי למסע ארוך ומפרך שמטרתו היחידה היתה שדרוג האתר דברים שעוברים לי בראש. אחד התחביבים שלי הוא עיצוב אתרי אינטרנט.אני מה שקרוי בשפת החמישיה הקאמרית 'חובב אבל מבין'. עיצבתי בעבר כמה וכמה אתרים, ואפילו לימדתי בשנקר במשך כמה שנים סמנריון דו שנתי. אז חשבתי שזה יהיה ממש פשוט.

אז חשבתי.

תהליך כזה צריך להתחיל בראש ובראשונה הגדרת צרכים. הבעיה של העיצוב הקודם היתה שהוא נפל בשני הביטים עיקריים: האחד, העיצוב לא נתן ביטוי לעובדה שהבלוג הזה הוא הבלוג הפסיכיאטרי הכי ותיק והכי עשיר בתכנים מקוריים בעברית. יש כאן ארכיון של מאות רשימות בנושאים שונים הקשורים בפסיכיאטריה, פסיכולוגיה, תרופות ובעיות בתחום הנפש, אשר היו מוחבאים היטב. הבעיה השניה היתה שגם אם קראתם את הבלוג, היה יחסית קשה לדעת מי אני ואיך מגיעים אלי.

אז ישבתי בזמני החופשי ועיצבתי סקיצה ועוד סקיצה עד שהגעתי למשהו שמצא חן בעיני. התייעצתי עם כמה אנשים טובים כמו שרון גפן, ריקי כהן, שוקי גלילי בנוגע לעיצוב והחלטתי שלא כדאי שאני אתכנת את הבלוג בוורדפרס.

ואז קרה לי מה שקורה לאנשים רבים: נפלתי עם מפתח אתרי אינטרנט. ביקשתי הצעת מחיר ממישהי שהיתה מומלצת על ידי כמה ממכרי (אולי כי היה להם נסיון טוב איתה בעבר), גם אני הכרתי אותה הכרות אינטרנטית קודמת. שוחחתי איתה פעמיים בטלפון והוחלט שמתחילים בעבודה. לצערי שכחתי כמה כללי יסוד כמו חוזה חתום, וסמכתי על ההמלצות ועל ההכרות שלי איתה. היא 'התחילה לעבוד' ובמשך שבועות הבטיחה לי בכל פעם מחדש שהאתר תיכף מוכן, שבועות התחלפו בחודשים וכך עברה כמעט חצי שנה בה היא מתנצלת ומבטיחה עד שבסופו של דבר פשוט אמרתי לה עד כאן (אחרי ששוב פעם לא עמדה בהבטחות ואפילו התעלמה מטלפונים שלי). הטעות שלי היתה שלא ידעתי לחתוך מהר, אולי כי אני נוטה להאמין לאנשים יותר מדי.

חזרתי לנקודת המוצא והתייעצתי עם כמה אנשים נוספים והגעתי למאור ברזאני, אשר תקתק את העבודה ותוך חודש בדיוק מתחילת העבודה האתר החדש עלה לרשת. הוא גם העלה הצעות ורעיונות לפתרונות של דברים שלא חשבתי עליהם ופיתח כל מני וידג'טים שיעזרו לי לשמור על האתר עדכני ומעניין. אני ממליץ עליו בחום למי שצריך לפתח אתר וורדפרס.

מה חדש באתר:

 • באנר בעמוד הראשי שנועד לקדם נושאים ומאמרים לגולשים המזדמנים
 • שדרוג של המדור שאל את הפסיכיאטר, בקרוב נחדש את פרסום הרשימות בו
 • מחשבות ממוקדות: ארבעה נושאים מרוכזים בפינה הימנית למטה בעמוד הראשי לתחומים שכתבתי עליהם הרבה והם מעניינים אותי במיוחד
 • אפשרויות להדגשת נושאים ותכנים בתוך עמודי הרשימות

אני מקווה שעכשיו אוכל לחזור לכתיבת הרשימות במקום להתעסק בטכנולוגיה שמציגה אותן. בתוכניות לעתיד – עוד הרבה סדרות מאמרים, שיתופי פעולה עם בלוגים אחרים ועוד ועוד. אם למישהו יש רעיונות או בקשות , זה הזמן הנכון.

ד"ר ירדן לוינסקי הוא פסיכיאטר מומחה, מנהל את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים. לפרטים נוספים או קביעת פגישה אפשר לשלוח דואר אל info@resolution.co.il או להתקשר עכשיו 03-6919961

לקבלת עדכונים אפשר להרשם לרשימת התפוצה או לעקוב אחריי בטוויטר.

קבלו עדכונים במייל

מחשבות של אחרים

דנה: סובלת מחרדות וסטרס בגוף כל היום, וגם דפיקות לב שהיו מעירות אותי בלילה. לוקחת ציפרלקס 10 מ״ג כבר 9 שבועות (שבוע...

SEGEV: שלום לכם האם ציפרלקס 10 מ"ג יכול לעזור לחולת אלצהיימר שסובלת מהזיות ובעקבותיהן מחרדות? מדמיינת שג'וקים נמצאים...

כ.ד.ז: מגיע הרגע שאין ברירה אי אפשר לבד תודה על החיזוק

מזל ר.: נושא מעניין. אני לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי במצב כזה. אבל אני מכירה הרבה מתמודדי נפש שההתמודדות שלהם...

אסתי: האם ניתן ליטול אטנט לבעיות קשב וריכוז כשנוטלים קלונקס, האם יש להפסיק את הקלונקס לפני תודה

סני גורדון בר: מבקשת לדעת עבור בת משפחה בחו"ל האם אפשר לקבל קשר לפסיכיאטר ישראלי או דובר עברית בברלין שיכול לתת טיפול...

אור: המטפל מביא את עצמו לטיפול . את החוויות שלו , את הרגישות, החכמת חיים, הנסיון ועוד, לבינה אין את זה . פשוט אין . ...

טולידו רות: ברצוני להפסיק לקחת מירו 30 ופובוקסיל 50. האם הפסקה הדרגתית כלומר לרדת אחרי שש,בועיים לחצי כדור ולאחר מכן לרבע...

תגובות

6 תגובות לרשימה ”עיצוב חדש לאתר“, בסדר כרונולוגי. ניתן להוסיף תגובות בהמשך העמוד.

 1. מאת חנן כהן:

  תתחדש. אני מציע לשנות את הניסוח של "הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר" כדי שיהיה יותר מובן ליותר אנשים.

 2. מאת ארנון:

  הי ירדן – (ואולי גם מאור?)תתחדש. עמדתי לשאול האם לא מן הראוי שיהי חלון חיפוש באתר? עד שמצאתי משהו "זנוח" בתחתית העמוד – באזור שבאופן לא מודע נטטים להתייחס אליו כ"אזור טכני". אני הייתי שם את חלון החיפוש בצורה בולטת יותר ואפילו מזמין להשתמש בו בניסוח כמו: "מתעניין במשהו אחר שעבר לירדן בראש – השתמש בחלון החיפוש"

  מה דעתכם

 3. מאת רחלי:

  תתחדש! אני מאוד אוהבת את הבלוג שלך, ואכן הוא עשיר מאוד בתכנים ולמדתי ממנו הרבה.
  ואשמח לשיתוף פעולה בבלוג האישי שלי, בנושאים שקשורים לילדים, הריון ולידה.
  שנה טובה 🙂

 4. מאת נעמה:

  תתחדש!
  נראה מזמין ובהחלט מציף את עושר התוכן שיש אצלך באתר.

 5. מאת יואב מ.:

  מזל טוב!
  העיצוב באמת יפה ומזמין.
  התחביב שלך הוא עיצוב – התחביב שלי הוא הערות, אז ארשה לעצמי כמה (בונות):
  אני מסכים עם ארנון שכדאי להעלות את החיפוש למעלה. חיפוש זה אחד הגאדג'טים הפחות תופסים מקום – אשר מספקים הכי הרבה ROI.
  יש תחושה קצת מבולבלת לעמוד הבית. מין נסיון של להכניס הכל – קצת מקשה להתמצא, ונותן תחושה של הפרעת קשב… (אהא! אז זו המטרה! 🙂 )
  את כפתורי ה-RSS והפייסבוק הייתי שם בצבע (ולא אפורים) מכייוון שישנם משתמשים שסורקים את האתרים שהם נכנסים אליהם ומחפשים את אותם אייקונים ספציפיים ומוכרים.
  בכל מקרה – בהצלחה עם התינוק החדש! 🙂

 6. מאת ירדן לוינסקי:

  תודה על התגובות. הכנסתי בנתיים חיפוש בארכיון בעמודי הפוסטים הבודדים.

הוספת תגובה


דוקטור, למה לא ענית? כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.

על מנת להגן על אתר זה מפני ספאם, שפה בוטה, התקפות אישיות או מסעות צלב, הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר. כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.
אפרסם את תגובתך מייד לאחר שאוודא שאין שם שום דבר שמסוכן לבריאות.