איך לחזור מחופשה לעבודה

אני לא יודע מה איתכם, אבל לי קשה לחזור מחופשה לעבודה. לוקח זמן עד שהמוח מחליף הילוך ואנחנו מצליחים לחזור לשגרת העבודה. לצערי, לפעמים לחזור מחופש מרגיש לאנשים כמו עונש, כי כמות המטלות והמיילים שמחכים לנו גדולה מהרגיל.

ומה אתכם? אתם חוששים לחזור לעבודה אחרי החופש כי מחכים לכם ארבע מאות מיילים באינבוקס? מרגישים שהמוח שלכם 'לא מתעורר'? רוצים לחזור לעבוד יותר בקלות?

שבע אסטרטגיות לחזרה קלה מחופשה

תשאירו הודעה
כשאתם יוצאים לחופשה ואנשים לא יודעים על כך, הם ממשיכים לשלוח לכם שאלות ומטלות כאילו אתם נמצאים. כשתחזרו מהחופשה, יחכו לכם בתיבת המייל אשרות אם לא מאות דברים שאתם צריכים לטפל בהם. אם תשאירו הודעה אוטמטית שאתם לא נמצאים, חלק מהאנשים יבחרו שלא לשלוח לכם את ההודעה, או שיתנו אותה למישהו אחר או אפילו יגלו שהם בכלל לא צריכים לפנות אליכם. הם גם לא יצפו שתענו להם ולכן לא ימשיכו לשלוח לכם הודעות מדוע אתם לא מגיבים. כמות המטלות שתחכה לכם כשתחזרו, תהיה לכן קטנה יותר.

תנקו לפני שאתם עוזבים
הנקודה הזו נכונה גם לעבודה אבל גם לחיים האישיים שלכם. לפני שאתם יוצאים לחופש, תסדרו את השולחן, תכניסו את הניירות למגירות ולתיקיות. בבית בסדרו את המיטות, תשטפו את הכלים בכיור ולסדרו את המיטות. תמיד רגוע יותר לחזור למקום מסודר ונקי ולא לבלאגן. זה עוזר לעשות סדר גם בראש.

חיזרו להרגל אחד או שניים
לכל אחד מאיתנו יש אסטרטגיות שפיתחנו כדי להצליח בעבודה. לדוגמא, אתם רגילים להגיע בבוקר, לשתות קפה, לענות על המיילים שלכם ואז לעבור לבצע מטלות אחרות. או שאתם שמים לעצמכם טיימר שיספור לכם 50 דקות של עבודה ואחר כך אתם יוצאים להפסקה.

לא משנה מה האסטרטגיות שפיתחתם ועובדות עבורכם, תכינו רשימה קצרה של הרגלי העבודה שלכם. תבחרו אחד או שניים ותחדשו אותם. זה יעזור לכם לחזור לרוטינת העבודה הרגילה שלכם מהר יותר.

תכינו רשימה של המטלות שלכם
לפני שאתם יוצאים לחופשה, תכינו רשימה מסודרת של הפרוייקטים שלכם יחד עם תיאור הסטטוס שלהם והדברים הבאים שאתם צריכים לעשות. כשאתם חוזרים מהחופשה, תעברו בזריזות על הרשימה, ותתחילו לעשות את הדברים שאתם כבר יודעים שאתם צריכים לעשות. זה יחסוך לכם חצי יום של חוסר איפוס.

תכניסו ללו"ז גם זמן ספורט
כולנו יודעים שפעילות גופנית, ולא משנה אם זו רכיבה על אופניים או אפילו הליכה מהירה בפארק, טובה לבריאות הכללית שלנו. כל המחקרים מראים שפעילות גופנית מדודה משפרת את הבריאות הגופנית אבל גם משפרת מצב רוח, מוטיבציה ומיקוד.

לכן, גם אם חזרתם מהחופשה המדהימה שלכם לתאילנד ואתם טובעים בעבודה, אל תשכחו להשאיר מקום לפעילות גופנית.

תישארו עוד יום בחופשה
נכון שהמנהל הישיר שלכם יודע שחזרתם מהחופשה ביום ראשון, אבל ביומן יכול להיות כתוב שאתם חוזרים ביום שני או שלישי. כך יהיה לכם זמן להתארגן לפני שכל העולם יודע שאתם מוכנים לקבל עוד מטלות ומשימות.

תתכננו את החזרה מהחופשה
אפשר גם לתכנן ביומן את הימים הראשונים כשאתם חוזרים מהחופשה. לנסות להימנע מלקבוע פגישות בנושאים פחות חשובים ולהשאיר זמן למשימות החשובות יותר ולפגישות הקריטיות. אפשר לבקש מראש להזיז פגישות שנקבעו לכם כדי לאפשר לכם יותר גמישות עם המטלות שהצטברו בזמן שנחתם. זה יאפשר לכם יותר גמישות בהתנהלות.

סיכום

אני מקווה שחלק מהאסטרטגיות האלו יעזורו לכם כשאתם תחזרו מהחופשה שלכם. אני בטוח שגם לכם יש כמה אסטרטגיות כאלו. אולי תשתפו?

ד"ר ירדן לוינסקי הוא פסיכיאטר מומחה, מנהל את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים. לפרטים נוספים או קביעת פגישה אפשר לשלוח דואר אל info@resolution.co.il או להתקשר עכשיו 03-6919961

לקבלת עדכונים אפשר להרשם לרשימת התפוצה או לעקוב אחריי בטוויטר.

קבלו עדכונים במייל

מחשבות של אחרים

דנה: סובלת מחרדות וסטרס בגוף כל היום, וגם דפיקות לב שהיו מעירות אותי בלילה. לוקחת ציפרלקס 10 מ״ג כבר 9 שבועות (שבוע...

SEGEV: שלום לכם האם ציפרלקס 10 מ"ג יכול לעזור לחולת אלצהיימר שסובלת מהזיות ובעקבותיהן מחרדות? מדמיינת שג'וקים נמצאים...

כ.ד.ז: מגיע הרגע שאין ברירה אי אפשר לבד תודה על החיזוק

מזל ר.: נושא מעניין. אני לא יודעת מה הייתי עושה אם הייתי במצב כזה. אבל אני מכירה הרבה מתמודדי נפש שההתמודדות שלהם...

אסתי: האם ניתן ליטול אטנט לבעיות קשב וריכוז כשנוטלים קלונקס, האם יש להפסיק את הקלונקס לפני תודה

סני גורדון בר: מבקשת לדעת עבור בת משפחה בחו"ל האם אפשר לקבל קשר לפסיכיאטר ישראלי או דובר עברית בברלין שיכול לתת טיפול...

אור: המטפל מביא את עצמו לטיפול . את החוויות שלו , את הרגישות, החכמת חיים, הנסיון ועוד, לבינה אין את זה . פשוט אין . ...

טולידו רות: ברצוני להפסיק לקחת מירו 30 ופובוקסיל 50. האם הפסקה הדרגתית כלומר לרדת אחרי שש,בועיים לחצי כדור ולאחר מכן לרבע...

הוספת תגובה


דוקטור, למה לא ענית? כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.

על מנת להגן על אתר זה מפני ספאם, שפה בוטה, התקפות אישיות או מסעות צלב, הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר. כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.
אפרסם את תגובתך מייד לאחר שאוודא שאין שם שום דבר שמסוכן לבריאות.