איך אתם מתחילים את הבוקר?

בוקר טוב יכול להיות אחד הדברים שיקבעו את מהלך היום שלכם. אם אתם מתחילים את היום בצורה טובה, אתם קובעים את האנרגיה שתהיה לכם במהלך היום, וכדאי לשים לב לבוקר שלכם כי רוב האנשים הכי פרודוקטיבים וממוקדים בשעות הבוקר.

יש אנשים שכמובן מרגישים 'יעילים' יותר אחה"צ או בשעות הלילה. האמת היא שלפעמים זה נכון, אבל בעיקר בגלל ששעות הבוקר שלנו משובשות על ידי גורמים חיצוניים – ישיבות, מטלות ודברים אחרים שמפריעים לנו להיות פעילים. חלק גדול מהאנשים שמספרים שהם הכי יעילים בשעות הקטנות של הלילה, אם הם היו בודקים, היו מגלים שהם לא כל כך יעילים בשעות האלו.

בכל מקרה, גם אם אתם מתחילים את היום שלכם בשבע בבוקר וגם אם בצהריים, זו תחילת היום שלכם. הנה כמה טיפים שיעזרו לכם להתחיל את היום בצורה טובה יותר.

ארוחת בוקר

נכון, זה מאד מפתה להרוויח כמה דקות אם תדלגו על ארוחת הבוקר אבל יש לזה גם כמה חסרונות. מרבית המחקר התזונתי מראה שכדאי לאכול ארוחת בוקר מזינה כדי לשמור על הבריאות שלנו ועל מהלך יום תקין.

גם הגוף וגם הנפש שלנו זקוקים למזון בריא כדי לתפקד במיטבם, כך שאם נדלג על ארוחת הבוקר אנחנו פשוט נשאיר אותם בלי האנרגיה והמיקוד הדרושים להם כדי לעזור לנו להיות ממוקדים.

תתעוררו מוקדם יותר

מכירים את זה שאתם מתעוררים מאוחר, מתארגנים בלחץ ורצים להוריד את הילדים בבית הספר לפני שאתם טסים לעבודה ומגיעים באיחור, כשאתם מתוחים, לחוצים, עצבניים וחרדים שפיספסתם את הישיבה? כל הדברים האלו לא ממש עוזרים לכם להתחיל את היום נכון.

להבדיל, אם תקומו קצת יותר מוקדם יהיה לכם יותר זמן לארגן את המחשבות שלכם לפני שהיום מתחיל, יהיה לכם יותר זמן להערך לבוקר ולמטלות ולהתחיל אותו בצורה מאורגנת.

תישנו טוב

שינה קצרה או לא איכותית תוביל כמעט תמיד לכך שהבוקר שלכם לא יהיה איכותי. כל המחקרים מראים שאנחנו זקוקים לשינה איכותית כדי לתפקד במיטבנו. כך שהפתרון הוא ללכת לישון בשעה קבועה ומוקדמת מספיק, כך שתוכלו לישון לפחות 6-7 שעות בכל לילה. תמנעו מלצרוך לפני השינה אלכוהול, קפאין או מאכלים כבדים כי כל הדברים האלו פוגעים באיכות השינה.

תכינו בערב

כדאי לפנות את הבוקר משלל מטלות מיותרות שלא חייבים לעשות דווקא כשאתם ממהרים, כדי שלא יפגעו בהתחלת היום שלכם. למזלנו, רוב הדברים שאנחנו עושים בבוקר, אפשר גם לעשות בערב שלפני: אפשר להכין את הכריך או להכניס את ארוחת הצהריים לקופסה ולהשאיר במקרר. אפשר להכין את הבגדים שלכם ושל הילדים ואפשר לבדוק מראש איפה ומתי אתם צריכים להיות בבוקר.

ככל שיהיה לכם פחות על הראש בבוקר, כך הוא יהיה יותר פנוי לעסוק בדברים החשובים באמת.

סדר התארגנות קבוע

סדר קבוע עוזר לנו להיות יותר יעילים. אם תתרגלו לקום בשעה קבועה ולהתארגן בסדר קבוע, כל התהליך יהפוך למהיר ויעיל יותר, כך שתוכלו להתפנות לדברים חשובים יותר.ככל שתעשו את אותו סדר התארגנות לאורך יותר זמן, ההתארגנות שלכם תהיה חלקה יותר.

הבקרים הם חשובים מכדי שנשאיר אותם ליד במקרה ונבזבז אותם.

איך אתם מתארגנים בבוקר?

ד"ר ירדן לוינסקי הוא פסיכיאטר מומחה, מנהל את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים. לפרטים נוספים או קביעת פגישה אפשר לשלוח דואר אל info@resolution.co.il או להתקשר עכשיו 03-6919961

לקבלת עדכונים אפשר להרשם לרשימת התפוצה או לעקוב אחריי בטוויטר.

קבלו עדכונים במייל

מחשבות של אחרים

מיקה: שלום,בת שלי בת 12, גבוהה, שוקלת 55 ק״ג, עם הפרעות קשב. התחילה עם אטנט שהיה מלווה בתופעות של נדודי שינה. החלפנו...

ניר: מעניין אבל חולק עליך בעניין הסיבות למה שתיארת. פחד המוות קיים אצל חלק יותר וחלק פחות אבל אצל יותר ויותר יש רצון...

חיים: הי אני כבר כמה שנים נהנה מאד לקרוא את מאמריך, אבל לאחרונה זה נהייה מאד קשה לקריאה, בגלל כל הסימנים האלו\ה... אני...

Amikam Salant: סקירה מרתקת !! תודה לך ד"ר ירדן לוינסקי על חוכמת החיים שלך !! בהערכה , עמי סלנט

שלומית אלחנני: אנשים חזקים יכולים להרשות לעצמם לפנות שימת לב, זמן, לאחרים - מתוך בחירה. אנשים חזקים שמים לב למה שנחוץ להם לשמר -...

תהילה: שלום וברכה! אני מקלפת את השפתיים כבר מגיל 5 ואני בת 37 מה יכול לעזור לי?????????? תודה!!!!!!!!

דוקטור יארינג: הצלחת לקלוע בכל סעיף, מזלי שאני מצליח לקרוא את הכותרות ולא להכנס לתוך הכתבות בעיתון, אין לי פייס/אינסטה/איכס או...

ירדן לוינסקי: @אמיר, אתה פשוט יכול לבחור באייקון של הפרצופים אם האתר יפנה אליך כגבר או אשה

תגובות

תגובה אחת לרשימה ”איך אתם מתחילים את הבוקר?“, בסדר כרונולוגי. ניתן להוסיף תגובות בהמשך העמוד.

  1. מאת yonatan:

    כתוב יפה , ניתן לזה ניסיון למרות שזה נשמע לא פשוט לאפשר תזמן בבוקר

הוספת תגובה


דוקטור, למה לא ענית? כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.

על מנת להגן על אתר זה מפני ספאם, שפה בוטה, התקפות אישיות או מסעות צלב, הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר. כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.
אפרסם את תגובתך מייד לאחר שאוודא שאין שם שום דבר שמסוכן לבריאות.