הספר שלי: 168 שעות של הפרעת קשב

נתחיל בסוף. השבוע יוצא לאור הספר '168 שעות של הפרעת קשב'. ספר על הפרעת קשב וריכוז במבוגרים שכתבנו, טל קפלינסקי ואני. אפשר להשיג אותו בסטימצקי, צומת ספרים, חנויות הספרים העצמאיות וגם באתר האינטרנט של הספר. למי שיש הפרעת קשב / חי עם מישהו עם הפרעת קשב או רוצה לעזור למישהו עם הפרעת קשב, זו המתנה האולטימטיבית.

מי שקורא באתר מדי פעם, יודע שאחד הדברים שחשובים לי הוא לתת למטופלים שלי מידע רב ואמין ככל האפשר, בצורה בהירה כדי שהמטופלים יוכלו לקחת חלק פעיל בהחלטות הטיפוליות, בניהול הטיפול ובשיפור איכות החיים שלהם. מתוך אמונה זו אני ממשיך לכתוב את הבלוג הזה, וכתבתי את המדריך המעשי לטיפול בחרדה ודיכאון ואת חיים עם מאניה דיפרסיה – המדריך המלא להפרעה ביפולרית. את שניהם אגב אפשר להוריד חינם דרך הלינקים שצירפתי.

טל קפלינסקי היא מאמנת תפקודית ומטפלת התנהגותית קוגניטיבית. טל עובדת עם מבוגרים בלבד והיא בעלת נסיון עצום בסיוע לאנשים בוגרים עם הפרעות קשב להתמודד עם החיים בתקופתנו. במסגרת עבודתנו המשותפת למדנו דברים רבים בנוגע לטיפול באנשים שמתמודדים עם הפרעת קשב. בניגוד לטיפול בילדים שהוא מוכר, נפוץ ולפעמים גם מוגזם, הטיפול במבוגרים הוא חדש יחסית ולצערנו במקרים רבים לא מתנהל בצורה מספיק טובה. למרות שיש בארץ מטפלים מצויינים העוסקים בהפרעת קשב במבוגרים (עדיין לא מספיק), רוב האנשים שסובלים מההפרעה לא מגיעים אליהם ומקבלים טיפול שהוא חלקי או אף שגוי. במקרים רבים האבחון לא נכון, הטיפול מתמצה בלקחת ריטלין מרופא משפחה או מחברים בתקופת מבחנים ובזאת סיימנו את הטיפול. זה כמובן לא נקרא טיפול.

הפתרון: ספר חדש על הפרעת קשב

לפני מעל לשלוש שנים טל באה אלי עם רעיון לכתוב ספר. ישבנו וחשבנו מה אנחנו עוד יכולים לעשות כדי לעזור למטופלים שלנו להתמודד טוב יותר עם הפרעת הקשב שלהם. היא לא חולפת כשאנחנו מתבגרים והיא  ממשיכה להיות נוכחת. הפרעת קשב היא כמו תמנון, היא שולחת זרועות לכל הבטי החיים ולא רק לעבודה או ללימודים כמו שרבים נוטם לחשוב. היא יכולה להשפיע בזוגיות, בהורות, בפנאי ובחיי המין. היא משפיעה על איכות החיים ועל הבחירות שאנשים שעושים.

168 שעות, העטיפה

168 שעות של הפרעת קשב, העטיפה

למרות שיש הרבה מידע על הפרעת קשב באינטרנט ובכלל, המידע הזה לרוב לא מאורגן ובדרך כלל הוא מפוזר במקומות שונים. לכן החלטנו לנשות לעשות סדר בברדק ולכתוב את הספר שהיינו רוצים שהמטופלים שלנו יקראו. זה לא ספר אקדמי (יש מספיק ספרים כאלו), זה לא ספר סיפורי חווייתי (אם כי הוא יכול להיות כזה), בראש ובראשונה זה ספר שהוא מה שצריך לקרוא כדי לנהל את הטיפול נכון.

קריאת ספרים היא לא התחביב הנפוץ ביותר אצל רוב המבוגרים עם הפרעת קשב. אבל בכל זאת ריכזנו את הדברים בספר ולא באתר אינטרנט, מכיוון שבסופו של דבר המידע בספר מאורגן יותר, אמין יותר וקל יותר להטמיע אותו. באתר אינטרנט הקריאה אקראית, ועל פי רוב אנחנו לא זוכרים איפה קראנו את המידע כשאנחנו רוצים לחזור אליו. מלבד זאת חלק מטיפול טוב בהפרעת הקשב שלכם הוא שיתוף הסביבה הקרובה, וחשוב לנו מאוד, שגם בני הזוג, חברים או בני משפחה יקראו את הספר, כדי שיבינו אתכם יותר. למדנו שזה עובד טוב יותר משליחת קישורים דרך המייל או מעלוני מידע. כתבנו אותו כך שגם מישהו עם הפרעת קשב קשה יוכל לקרוא אותו.

לכתוב ספר על הפרעת קשב כשאתה לא מרוכז

תהליך כתיבת הספר היה ארוך. שנינו עסוקים בהרבה פרוייקטים ותפקידים אבל היה לנו חשוב להביא את הספר לעולם. כשיצאנו למסע הזה, רצינו להביא משהו חדש ושונה שיתן ערך מוסף למטופלים שלנו ולכל מי שנוגע בהתמודדות המיוחדת הזו. חשבנו שלמרות שיש הרבה ספרים שעוסקים בתחום השילוב המיוחד שיש בינינו יוכל לתת לכם את היתרון הזה. מסתבר שלהוציא ספר לוקח יותר זמן מהריון וכמות האנשים שמעורבת ביצירה יותר גדולה משאפשר לדמיין כשיוצאים לדרך. כל פרק נכתב על ידי אחד מאיתנו ואז השני עבר ושכתב והעיר, ואז כתבנו אותו שוב. זה אולי סיבך את התהליך אבל יצר ספר ששנינו רצינו לקרוא.

קודם כל צריך לדעת מה אתה רוצה לומר. אחר כך אתה צריך לכתוב את זה. ואז לשכתב. ואחרי שמשנים את הפוקוס של הספר שוב לשכתב. ואז לתת לעורכת לקרוא ולהעיר, ושוב פעם לשכתב. ואז עריכה גרפית, ועיצוב, וצילומים והפקה, והדפסה. ולהפיץ. בקיצור. זה סיפור הרבה יותר גדול ממה שחשבתי בהתחלה. אז תודה לכל האנשים שעזרו בדרך וסייעו לספר הזה לצאת לאור. במיוחד התודה לשותפה שלי טל קפלינסקי הנפלאה שבלעדיה כלום לא היה קורה. טל היא המנוע שכל יוזמה היתה רוצה כדי לקרום עור וגידים. תודה.

אני מקווה  שתאהבו את הספר. אני מאמין שהוא באמת יכול לעזור למי שיש לו הפרעת קשב. הספר הזה נכתב בשבילכם. תהנו.

banner-book

מי שרוצה לקנות, מוזמן לחנות הספרים הקרובה לביתו או הכי קל – להזמין באתר של הספר.

 

זה ספר שהוא מה שצריך לקרוא כדי לנהל את הטיפול בהפרעת קשב בצורה נכונה.

ד"ר ירדן לוינסקי הוא פסיכיאטר מומחה, מנהל את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים. לפרטים נוספים או קביעת פגישה אפשר לשלוח דואר אל info@resolution.co.il או להתקשר עכשיו 03-6919961

לקבלת עדכונים אפשר להרשם לרשימת התפוצה או לעקוב אחריי בטוויטר.

קבלו עדכונים במייל

מחשבות של אחרים

דנה: למי שקשה לישון המליצו לנו על מנטולין טבעי. לילדים יש לפי המינון ולפי הגיל ואפילו טיפה פחות ממה שמומלץ למדך עד...

שחר: האם יש דרך להתאבל "נכון"? כלומר איזה תהליכים וכלים שחשוב לעבור דרך "עבודת האבל" כמו שכתב פרויד. יש המלצות איך...

אדרה: שלום, הפסקתי לקחת כדור פולסן לאחר שנתיים(יש לי בריחת סידן בגב - אוסטופוריזיס) וכעת אני סובלת מכאבי גב תחתון. ...

יעל: היי אני יעל טסתי לאמריקה לשבועיים ויומיים ועכשיו עברו כבר כמה ימים אבל אני עדיין לא מצליחה להירדם לפני 2...

נסים: אבחנה פסיכיאטרית מה הם הכלים של רופא לאבחן מטופל במחלה פסיכיאטרית ? כאשר רופא נותן שם של אבחנה פסיכיאטרית...

אלי: ויאגרה הולך עם פאקסט 20 מג כל בוקר ?

יוסי: אני לוקח סוליאן 200 רציתי לשאול האם אני יכול להחליף את הסוליאן בגאבא

מ: ד"ר שלום, תודה מראש על זמנך. מטופלת בלוסטרל 100 mg מזה כשנתיים בשל מעי רגיז. בשל מחסור לאחרונה במלאי בסופר פארם...

תגובות

8 תגובות לרשימה ”הספר שלי: 168 שעות של הפרעת קשב“, בסדר כרונולוגי. ניתן להוסיף תגובות בהמשך העמוד.

 1. מאת עמי:

  ללא ספק ספר שעונה על צורך קיים.
  שיהיה בהצלחה.
  ובכל זאת, שאלה מתבקשת: אין גרסה של ebook? דווקא אצל חלוץ רשת כמוך?

 2. מאת א:

  מצטרפת לשאלת ה- ebook. בעיקר כדי לדעת אם להזמין את הספר עכשיו או להמתין לגירסה דיגיטלית.

 3. מאת ירדן לוינסקי:

  זה בבדיקה. לא יודע כמה זמן זה יקח, תלוי בעלויות, במחיר הספר הסופי, בפורמט הדיגיטלי ובמפיץ.

 4. מאת עינבל:

  תבורכו!!! מחר אני הולכת לקנות את הספר ואולי סוף סוף אגשים את כל מטרותיי וחלומותי !!! ואתקדם פשוט תודה ענקית!!!! מבטיחה לעדכן

 5. מאת עמי:

  כמי שבילה שיעורים רבים בתיכון בקריאת טרילוגיית שר הטבעות מתחת לשולחן… ד"ר, אתה בטח מבין משהו בהפרעות קשב וריכוז. (-:
  עלה והצלח

 6. מאת מיכאל:

  מי שנכנס לדף הקישור לקנית הספר לא ימצא כפתור לחיצה ברור "לקניה" אלא מסתבר שלמעשה צריך לחפש את הספר באתר אחר לגמרי.

 7. מאת מיכאל:

  סקרן לדעת האם הספר ייצא מתישהו גם בפורמט דיגיטלי?
  תודה!

 8. מאת אברהם:

  עדיין ניתן להשיג את הספר בסטימצקי?

הוספת תגובה


דוקטור, למה לא ענית? כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.

על מנת להגן על אתר זה מפני ספאם, שפה בוטה, התקפות אישיות או מסעות צלב, הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר. כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.
אפרסם את תגובתך מייד לאחר שאוודא שאין שם שום דבר שמסוכן לבריאות.