שבע דרכים להלחם בדיכאון | פסיכיאטר ברשת

שבע דרכים להלחם בדיכאון

כשאתם בדיכאון, בדרך כלל הדיכאון גורם לתחושת יאוש וחוסר אונים, או תחושה ששום דבר בעולם לא יעזור לכם. הבעיה עם דיכאון היא שחלק מתסמיני המחלה הם תחושת של חוסר ערך עצמי, מחשבות אשמה וחוסר אנרגיה, שבעצמם פוגעים ביכולת שלכם לעשות את אותם דברים שיכולים לסייע לכם לצאת מהדיכאון שלכם. לכל מי שמכיר את ההרגשה הזו כדאי לזכור שתחושת ה'תקיעות' הזו מאד נפוצה והדיכאון היא בעיה שניתן לטפל בה.

אם תתיחסו לדיכאון כאל בעיה שיש לה מרכיבים נפשיים וגופניים ותשתמשו בכלים שונים על מנת להתגבר על מגוון הקשיים של הדכאון.

תזהו את הביקורת העצמית
אחד הדברים שמאפיינים דיכאון הוא שאנשים מקשיבים לקולות הפנימיים של הביקורת העצמית שמתגברים מאד בזמן הדיכאון, הם מקבלים את הקולות השליליים בתור אמת ומתעלמים מהקולות החיוביים שחלשים מאוד בגלל הדכאון. הדרך להתמודד עם הביקורת העצמית היא לזהות את המחשבות האלו ולהתעלם מהן. אל תקשיבו למחשבות שאומרות לכם להשאר במיטה, להפסיק לעשות פעולות שאהבתם או להתרחק מאנשים אחרים. הרעיון הוא לזהות את המחשבות האלו כשהן מופיעות ולהתייחס אליהן כמחשבות זרות "שהדיכאון שותל" ולא כמחשבות שמגיעות מאמונה אמיתית שלכם. תשאלו את עצמכם אם הייתם חושבים מחשבות כאלו על בן משפחה שמתמודד עם דיכאון (התשובה כמובן שלילית) ומכיוון שכלפי האחרים הייתם מגלים חמלה,  תזכרו ברגעים כאלו להיות פחות נוקשים כלפי עצמכם.

דיכאון / עצבות

 

 

 

 

 

 

 

 

תחשבו על מה אתם כועסים
אנשים רבים חווים את הדיכאון כעצבות תהומית ובכי מרובה. אחרים מספרים על דיכאון כתקופה שבה הם כבויים רגשית ולא מסוגלים להתחבר לרגש שלהם. אבל לפעמים מתחת לתחושות האלו מתחבאת תחושת כעס עצומה שאי אפשר להכיל, ובעצם מופנית כלפי עצמכם במקום להיות מופנית כלפי מי שאתם כועסים עליו. אם זה המקרה, כדאי להבין שמגיל צעיר אנחנו לומדים שכעס זה רגש שצריך לדעת לכבוש ואסור להוציא אותו על אנשים אחרים, אבל אם הכעס כל כך עז ואתם מפנים אותו רק כלפי עצמכם, הרי שהסבל רק מתגבר. על ידי הכרת הכעס והתמודדות איתו אתם רק תוכלו להקל על הדיכאון שלכם.

 תהיו פעילים
כשאתם בדיכאון, רמת האנרגיה שלכם צונחת למקום שבו אתם מרגישים שאין לכם אפילו כוח להניע את הגוף שלכם. אבל מגוון מחקרים הראו שפעילות גופנית עוזרת להתמודד עם דיכאון ושווה לכם להקדיש 20 דקות ביום לפעילות ספורטיבית אפילו במסגרת הבית. מלבד העובדה שלצאת לחדר כושר זו פעילות שמאפשרת לכם לצאת, לפגוש אנשים ולהיות כמו כולם.

אל תתבודדו
כשאתם מדוכאים, הרצון שלכם הוא להתנתק מאנשים, לשכב לבד בבית או להיות במקום שקט. אבל אלו מחשבות שליליות של הדיכאון שהן מנוגדות למה שאתם צריכים באמת לעשות. בזמן דיכאון דווקא רצוי להיות בסביבת אנשים (לא חייבים באמצע הקניון). אם אתם מרגישים רע אין לכם במה להתבייש וכדאי להעזר בבני משפחה, בחברים או אפילו בקבוצות תמיכה או קבוצות עניין באינטרנט ובפייסבוק. בני משפחה וחברים שאכפת להם ישמחו אם תעדכנו אותם והם יתגייסו לעזור לכם. אף פעם אל תקשיבו למחשבות שאומרות שאתם שווים פחות מאחרים או שונים רק בגלל שיש לכם דכאון. כולם מתמודדים מפעם לפעם עם קשיים ואתם פשוט מתמודדים עם משבר עכשיו.

תעשו דברים שאהבתם לעשות
גם אם אין לכם עכשיו חשק לעשות אותם, שווה לעשוות דברים שפעם אהבתם לעשות. בגלל שהדיכאון מחסל כל טיפת אנרגיה ושמחת חיים, פעמים רבות אין לכם אפילו חשק לעשות דברים שאתם אוהבים. אבל ככל שאתם מפסיקים לעשות דברים שאתם אוהבים לעשות, כך הדיכאון בעצם מתגבר.

אל תענישו את עצמכם על כך שאתם מרגישים רע.
זה לא שאתם אנשים חלשים, זה לא שאתם עצלנים, זה לא שאת יכולים "פשוט להרגיש טוב יותר". אין לכם סיבה להתבייש או לכעוס על עצמכם בגלל שקשה לכם יותר לתפקד בבית או בעבודה. זה לא אתם אלא הדיכאון. כך שאם אתם מרגישים מדוכאים, אל תכעסו על עצמכם אלא תשקיעו אנרגיה בלצאת מהדיכאון.

לכו לטיפול 
כשאתם בדיכאון, הדבר האחרון שאתם רוצים זה לטפל בעצמכם. אבל דווקא טיפול יכול מאד לסייע לכם להתמודד עם הדיכאון וללוות אתכם בתהליך ההחלמה. אולי יש לכם חברים ובני משפחה תומכים אבל איש מקצוע מיומן יכול לכוון אתכם במקצועיות בין המחשבות השליליות והתחושות הקשות של הדיכאון, לסייע לכם לתהמודד עם הסימפטומים של הדיכאון ואולי גם להציע לכם מגוון טיפולים שיקלו עליכם שאתם לא יכולים לעשות בעצמכם.

ד"ר ירדן לוינסקי הוא פסיכיאטר מומחה, מנהל את מרכז רזולוציה לישומים פסיכולוגים מתקדמים. לפרטים נוספים או קביעת פגישה אפשר לשלוח דואר אל info@resolution.co.il או להתקשר עכשיו 03-6919961

לקבלת עדכונים אפשר להרשם לרשימת התפוצה או לעקוב אחריי בטוויטר.

מחשבות של אחרים

דוד: היי אני נמצא יום לפני טסט וצריך לישון מוקדם בשביל לקום מוקדם רציתי לדעת איזה כדור ניתן לקחת בלילה לפני השינה עם...

נורית: אני ככ מזדהה ומסכימה איתך הכדור הזה הציל אותי ויכולתי להעזר בו הרבה קודם אם לא הייתי מוצפת על ידי הסביבה בככ...

מעין: נושא חשוב, תודה! "פעילות גופנית" זו מין קלישאה כזאת שתמיד נכונה בכל מקום ובכל מצב, חשוב לדבר על...

מאי: לאחרונה אני מרגישה בדיכאון בלתי פוסק, זה מתבטא בחוסר תקווה וגעגוע למי שהייתי פעם, אני מרגישה שהשמחת חיים שלי...

שרה: מחכה לתשובה

דורית: שלום רב עקב בעיות חרדה ,עצבנות ודיכאון קל ניסיתי תרופות ממשפחת ssri…ציפרלקס,לוסטרל,פריז מה,ברינטליקס...

ארי מנור: קאייזן – שינוי בצעדים קטנים – עשוי לעזור להתנעת פעילות גופנית. לעמוד דקה מול הטלוויזיה, למחרת...

יעל: לוקחת 90מג סימבלטה ובעקבות דיכאון הוסיפה לי הפסיאטרית פרוזק, שקיבלתי ללפני 22 שנים. מה דעתך?

תגובות

98 תגובות לרשימה ”שבע דרכים להלחם בדיכאון“, בסדר כרונולוגי. ניתן להוסיף תגובות בהמשך העמוד.

 1. מאת ניר א:

  היי. אני בתקופה ככ שחורה, שכל לילה הגוף שלי מתייסר וכואב. ביום אני עצוב וכואב מאוד ורק מחכה שיהיה נס והכל ישכח. אני פשוט סובל וחסר אונים, אפילו לקום לשתות זה נראה משהו מוגזם וקשה. אני לא מסוגל לטפל בי בגלל חוסר אנרגיות. אני לבד במצב הזה, הפרידה מהחברה רק הגבירה את תחושות הפחד והעצבות.

 2. מאת אבישג:

  אני מאוד אשמח להצטרף לקבוצה וואצפ

 3. מאת איליה:

  היי שלי (: מה שלומך? ,תודה על השיתוף אני גם מרגיש ככה בדיוק ככה ואני מבין מה עובר עלייך
  וכל יום. מנסה להישאר שפוי קצת יותר..
  אם את רוצה לדבר.. אנחנו באותה סיטואציה אשמח לעזור במה שאוכל..
  0587010388

  איליה בן 28

 4. מאת אופק:

  בדיוק כך

 5. מאת חגי:

  יש עוד דבר שהייתי שמח לאוסיף
  אל תשמעו מוזיקה שקטה שאתם בידכאון

 6. מאת שחר:

  אני גם בדיכאון אחותי הולכת לעבור ניתוח וכנראה להתבודד בחדר כי המצב הרפואי שלה לא יהיה טוב וכנראה בגלל זה נצטרך להיפטר מהחתולים שלנו ונראה לי שאני ינסה לעשות את מה שכתוב בעצות

 7. מאת פיסטוק:

  אני בת 20 ובדיכאון כבר כמה שנים. בהתחלה פשוט לא הרגשתי טוב עם עצמי והתחלתי לברוח מכל מסגרת- אם זה חברתי או לימודי ולקראת הסוף לצערי אפילו מהמשפחה- בשלב מסוים זה החריף, עד אז שמרתי הכל לעצמי וגם כשניסיתי לשתף אנשים בכאב ראיתי שהם נרתעים- וזה ממש פוגע, רציתי מישהו שלא ירתע והלכתי מרצוני לטיפול. אני ממש ממש ממליצה על זה!! עם המטפל הנכון זה יכול לעשות פלאים. עם הזמן גם התחלתי לקחת תרופות נגד דיכאון למרות שזה קשה לי עם עצמי ושאני כביכול לא מספיק חזקה להתמודד עם זה לבד.
  אני כבר בתקופה של שנתיים וחצי שלוש בונה את עצמי בציפורניים ומנסה להשלים את החיים שהחסרתי. רק עם דבר אחד קשה לי- הייתי רוצה מאוד להאמין שזה לא אשמתי הדיכאון הזה. כל הזמן אומרים שזה באמת לא אשמתי וזו רק מחלה, אבל מצד שני תמיד שמעתי שהתגובה של האדם למה שקורה לו בחיים היא אחריותו- אז האם זו אשמתי הדיכאון הזה או לא??
  ורק אני ממש רוצה לחזק פה את כולם- גם זה שכתבנו פה זה דבר טוב! הנה עזרנו למישו אחר להרגיש שהוא לא לבד בעולם! בואו נזכור שגם אם זה רע ברוב הרגעים- אלו רק רגעים! הלוואי שנצליח לזכור תמיד שבכל רגע יכול המצב להשתנות לטובה!!

 8. מאת ימית:

  היי מיכאל
  בגיל שלך מניות זה דבר מבלבל מאוד מציעה לך לא להתעסק בשאלה הזאת ופשוט לקבל את עצמך כמו שאתה.גם אם אתה אוהב בנים או בנות אתה בסדר גמור 🙂

 9. מאת מון:

  אני בדיכאון כבר שנה מצב הרוח שלי עולה ויורד אני אדם אחר גם יש לי הפרעות אכילה שאני נלחמת בהן ומנסה לצאת מהכל לבד אבל לפעמים גם מופיעות לי מחשבות של התאבדות ובריחה

 10. מאת ZOED5:

  טוב….אז אני עוברת תקופה של כמה שנים בדיכאון, אני בוכה כל שבוע, וחושבת לעצמי שזה לא מגיע לי החיים האלה…..

  שיתפתי את בני משפחתי במצבי המון פעמים…. אבל זה רק מחמיר, וגם הם קשורים לדבר הזה…. אני מתחילה לחשוב מחשבות גרועים, אבל אני חושבת שאין טעם לעשות את זה….אבל זה רק מתחזק עם הזמן…. אני רוצה להשכיח את זה ממני, אבל אני פשוט לא יכולה! למישהו יש עצה?

 11. מאת פאני ידיד:

  היי! גם אני עוברת משברי דיכאון מכאיבים ורוצה תמיד תשובה ומה אפשר לעשות , במשפחה לא ממש מבינה כמו הרבה אנשים ולדעתי רק מי שעובר את זה יכול להבין גמה כאב יש בזה ! הייתי מעוניינת גם להישתתף בקבוצת הווצאפ.

 12. מאת איליה סלי:

  תקשיבו חברים בואו נפתח קבוצת ווצאפ זה באמת עוזר אני נמצא במקום מאוד דומה לכך תרשמו אל המספרים של כולכם ואפתח את הקבוצה זה לא יעזור רק לרשום פה ככה… יאללה להתחיל

 13. מאת דניאלה:

  היי אז בעצם לפני כמה שבועות ילד מכפר תבור הציע לי חברות…. שמעתי מחברות שהוא ילד "ערס" ומסוכן ואמרתי לו שאני לא רוצה
  אני חושבת שפגעתי בו
  היום גיליתי שהוא "התאהב" במישהי אחרת
  אוראל אחת
  ורק אז גיליתי כמה שאני מקנאה וכמה הייתי טיפשה
  אני לא מפסיקה לחשוב על מה שעשיתי… הוא אמר שהוא אוהב.שהוא בחיים לא ייעזןב אותי… אבל פחדתי…. ועכשיו אני במין דיכאון כזה כל היום עם פרצוף של פוק

 14. מאת פיסטוק:

  הי ניר
  אני מכירה את ההרגשה. הייתי במצבך לפני שנתיים בערך. אני רוצה לומר לך תודה על השיתוף! מעודד אותי לדעת שאני לא היחידה.
  אני מקווה שמאז שהגבת המצב השתפר, אבל גם אם כן וגם אם לא אני רוצה לומר לך כל הכבוד! כל הכבוד על כל קימה מהמיטה לשתות או אפילו להחליף בגדים או לכתוב פה באתר! אל תזלזל! זו הצלחה!!
  אני רוצה לומר לך שאתה מיוחד, ועמוק וכנה עם עצמך וגם אמיץ- צריך אומץ להרגיש את התחושות האלה ולהודות בהן!
  והמידות והתכונות האלה יעזרו לך לצאת מהדיכאון וירימו אותך להכיר באיש הנפלא שאתה!
  אני אשמח תמיד לשמוע פה באתר על כל הצלחה וניצחון אפילו הקטנים ביותר!
  שה׳ יעזור לך ויברך אותך!

 15. מאת פיסטוק:

  מה אם אני כבר לא מאמינה בתפילה? הרי בסופו של דבר הקב"ה לא עובד אצלנו והוא יעשה את מה שמתאים גם אם אני אתפלל וגם אם לא….אז למה להתפלל?
  ועוד משהו..דווקא בזמנים הקשים של הדיכאון לא מצאתי בתוכי אפילו לחישה לה׳…ושמעתי שהוא נמצא בכל מקום חוץ מבעצבות…מה אתה אומר?

 16. מאת הדס:

  כן, תתחילי להקשיב לtony robbins ביו טיוב. שינה להרבה אנשים את החיים. גם את שלי. הייתי גם בלי מצב רוח וכו, זה שינה לי את התפיסה. ההרצאות באנגלית פשוטה, קל להבנה. ממליצה בחום!

 17. מאת הדס:

  היי שלום חברים יקרים, אני קוראת פה את התגובות ונהייתי עצובה. עברתי הרבה מאוד דכאונות כשהייתי צעירה יותר, במשך שנים החיים היו נראין לי חור אחד גדול ושחור. כיום אני בת 36, התגברתי על הכל. זה אפשרי בהחלט. אין זכר למה שהייתי. אני קוראת ולומדת על פיתוח עצמי ואיך להשתנות ולאמץ תכונות טובות. אני מאוד מעוניינת לעזור לכם, לכולכם. אני בטוחה שאוכל לעזור מהניסיון והידע שלי וממה שלמדתי (ועדיין לומדת) מי שרוצה, בבקשה שיפנה אלי למייל – hadasrsinvest@gmail.com .
  שיהיה לכם חיים שקטים בנפש 🙂

 18. מאת דני:

  ינון, אח שלי,אני בן 24, קראתי את התגובה שלך והרגשתי שתארת את המצב שלי במדוייק.. קודם כל תודה לך על השיתוף כי אני הרגשתי הקלה, אפילו אם לרגע.
  בשבילי כל העניין החברתי דורש מאמץ וחשיבה ומשום מה אומץ ועוד ועוד.. עד שאני כבר נסגר ומפסיק להגיב.. ואז אנשים מקבלים את זה בצורה רעה ומתרחקים, מה שגורם לי להתרחק מאנשים. הלכתי לכמה פגישות עם פסיכולוגית. להגיד שזה עזר? לא ממש.. אני עדיין מנסה להבין איך להתמודד עם זה ובכלל.. להבין את עצמי ולמה אני לא מחייך מדברים שפעם היו גורמים לי לחייך.
  אשמח לדעת מה איתך.

 19. מאת Idan:

  תודה. אני כרגע בתקופה לא טובה מאוד קשה לי
  תודה על עזרה.

 20. מאת אור:

  אני חודשיים אחרי לידה ואני מרגישה רע בוכה כל לילה לא מצליחה לישון ואני מרגישה שאף אחד לא מבין אותי,והכל זה בגללי (אני לא יודעת אולי להסביר את עצמי טוב) אני מנסה לשמח אותי בשירים מקפיצים ולקום מהמיטה כי זה מכניס אותי למחשבות אבל בלילה הכל חוזר לי
  האם זה דיכאון?

 21. מאת אאא:

  אני חודשיים אחרי לידה ואני מרגישה רע בוכה כל לילה לא מצליחה לישון ואני מרגישה שאף אחד לא מבין אותי,והכל זה בגללי (אני לא יודעת אולי להסביר את עצמי טוב) אני מנסה לשמח אותי בשירים מקפיצים ולקום מהמיטה כי זה מכניס אותי למחשבות אבל בלילה הכל חוזר לי
  האם זה דיכאון?

 22. מאת אור:

  זה מראה לי חוסר ביטחון עצמי
  יש דרכים לטפל בזה ,הכי טוב זה טרפיה שלושת הממדים בהצלחה

 23. מאת ירדן לוינסקי:

  @אור, אני מציע לך לפנות לאיש מקצוע להתייעצות, חבל לסבול כשאפשר לעזור לך, וככל שאת לא מטפלת את מקשה עוד יותר על עצמך.

 24. מאת מוריה:

  בעלי בדיכאון כבר 8 חודשים עברנו לא מעט בזמן הזה אני מרגישה כאילו הוא שקע במרה שחורה ואני לא יכולה לעזור לו, יותר מזה אני מרגישה שאני מעמיסה עליו כי יש לי רצונות אז הגעתי למצב שבו בא לי להיפרד אני יודעת שזה לא הדבר הנכון לעשות אבל אני מרגישה שכל האנרגיות שלי נשאבות ממני ורק עכשיו הוא נקט פעולה ופנה לפסיכולוג שרק בסוף השבוע יוכל לראותו מה עוד אפשר לעשות?

 25. מאת בדיכאון:

  אני גם חושבת שאני בדיכאון תקופה ארוכה בגלל משברים שאני עוברת…
  אני בוכה הרבה ומרגישה שאני לא שווה כלום.
  לפעמים אני חושבת שמה כבר יש לעשות בחיים האלו…
  כל פעם שזה קורה לי אני מתנתקת מאנשים שחשובים לי ולא מצליחה למצוא אנרגיה להקים את עצמי ולעשות דברים שאני אוהבת, אני נשאבת כלפי מטה.
  זה משפיע לי על התחום החברתי שאין לי חשק לדבר ולצחוק ועל התחום הזוגי שמעירים לי שאין לי מצב רוח ובמקום להנות בחוץ אז רבים ואדישות וכדומה…
  אני לא מוצאת את עצמי בכלל ולא יודעת איך להרים את עצמי..אשמח לתגובות ולעזרה מכם.

 26. מאת יעל 32:

  היי,
  לאחר שקראתי את הכתבה ומספר תגובות, זה נטע בי מעט תקווה, אם כי תחושת הדיכאון מכה בפעם המי יודע כמה, והתחושה קשה מנשוא.
  אם מישהו חווה בהווה או חווה בעבר ובא לו לחלוק ולשתף- אשמח.
  מניסיון עבר, אני יודעת כמה זה מסייע בשעות צרה אלה, שאתה מרגיש שאתה בחור שחור, שאין לך אפילו שמץ של מושג מתי תצא ממנו.
  מי שרלוונטי עבורו- מוזמן להשאיר את כתובת המייל…

 27. מאת מיה:

  כדאי לקחת כדור נגד דכאון אחרי תקופה ארוכה שכזו…זה כל כך פשוט שזה יחזיר לך אותו לחיים

 28. מאת Shoshie:

  התגובה שלך בלטה לי במיוחד…
  אני יכולה להמליץ לך בבקשה כמה מדיטציות שאני עושה מהיוטיוב של אהובה קשת יש עוד מנחות למדיטציות אבל הקול בוחר אותך.. אני גם בדיכאון וזה הדבר שיעזור לך להנמיך את השדים הרעים שאומרים לך לפגוע בעצמך תאמיני לי את יותר ממשתוקקת לחיים האלה..
  וכמובן שאת עוזרת לי גם למצוא את המילים להתבטא..תודה

 29. מאת Shoshie:

  היי.. בתור מישהי שנמצאת בסירה הזאת אני יכולה להבין אותך כמו שאני מבינה את הקרובים אלי שקשה להם להכיל..
  אבל בכל זאת אגיד לך אל תוותרי עליו זה שהוא בטיפול זה הכי משמח ולא משנה מתי הטיפול מתחיל זו ההזדמנות שלו לשנות ולהיות הבעל שהיה לך שרצית זה לא קל לאחרים לקום ולטפל בעצמם אבל לו יש אותך שזה מדהים.

 30. מאת משה:

  אז ככה בוקר טוב ואני במצב רוח שתופי כמו תמיד מנסה למלא את המקומות הריקים באנרגיות חיובית אך לא תמיד זכה מצליח אני נמצא בסביבה דינמית כמו שאמר גדול המשוררים עם הראסטות״וזה עולם יאיר הכל רק כסף מהי ולפעמים זה ״אז באמת שביום אחר הייתי מנסה לחזק ולעודד אתכם אבל הפעם בא לי קצת לשתף גדלתי למשפחה טובה ומצויינת והייתי איש די חברתי ומאורע ואפילו פורח עם הרבה עיניים עליו באיזשהו שלב פשוט המשפחה שלנו התחילה להתדרדר זכה התחיל באחד האחים ואז נוצר מין תהום כזה שמאוד קשה למצוא דברים טובים שמופקים ממנו ורק מגמת השליליות גוברת פעם אני אומר להיות טוב זה הכי חשוב ואז מה שווה להיות טוב אם בשביל לחיות צריך כסף ובשביל כסף לא צריך להתלכלך אבל צריך להיות לא אתה כי אתה אושה משהו, אתה לא אוהב רק בשביל שיהיה כסף ומה שמסביב ואני מגלה שכל אחד חיי את החיים שלו וקשה לו וגם עכשיו אני ידי תקוע אבל וואלה עשיתי בית ספר בקריות צבא מה אני יגיד לכם העולם הזה כל כך דפוק אני מבין אלה שנהיים דתיים במכה כי הכל זה להיות מוביל ושיהיה לך כסף וצריך לדאוג שבגיל מאוחר יהיה לך עבודה כי כבר תהייה זקן וכל יום ללכת על ביצים כדי לו לפלוט איזו מילה שיכולה אפילו לעלות לך בעבודה ואז אתה פתאום רואה את כל המסכנים ,חיים ככה כל החיים ואתה אומר לעצמך היי אתה רק בן 24 תעשה משהו אוקיי אני יילך ללמוד ועד שאני יימצא עבודה נניח שסיימתי את הלימודים בהצלחה בקיצור צריך להיות אופטימי כל היום ולשדר רק חוזק ושמחה וזה יגיע לבד בלי שנשים לב אוהב אותכם חבריי לנפש היו חזקים היו לפנינו כאלה יהיה אחרינו זכה עובר ופשוט להרגיל את הגוף והנשמה שאתם המחליטים ושצריך לעשות טוב לאחר אפילו במעגל הקרוב ולגרום לו לחייך וכך אנחנו נשוב לחיים בתפילה שהנה עד 120 בלי חרדות דיכאונות או שאר ירקות

 31. מאת משה:

  בגרויות צבא*

 32. מאת אגם:

  היי אני אגם אני בדיכאון כבר 4 ימים ואין לי מושג למה כשאני בבית הספר אני כול הזמן לבד אני מרגישה שכול העולם נגדי אני עצבנית על כולם ואל כולם!

 33. מאת שלומי:

  אני סובל ממניה דפרסיה .
  אני בן 44 נשוי +2.
  בגלל המחלה הפסדתי מאות אלפי שקלים
  אני בבלגן רציני

 34. מאת קרן:

  עצוב לי לרשום שאני בדיכאון אבל כן נדמה לי שכן עד לפני שנתיים לא הבנתי למה אנשים בדיכאון לא עושים ומשנים את השיטה שלהם בראש זה קל זה בראש שלך אז תחשוב טוב יהיה טוב כן זה מה שחשבתי לפני שנתיים אני בת 42 ומאז שנה וחצי אני עוברת תקופה לא טובה אני מנסה לשכנע את עצמי שבכל טוב אבל זה לא כל כל הולך לי אני מתרחקת כעוסה ובודדה מאז הייתי בטיפול לבעיה שהייתה לי אני יודעת מה הפתרון אבל בגלל שאין לי את כל התשובות אני לא מצליחה לצאת מהכעס והעוגמת נפש שעשו לי אני יודעת שזה עבר וזה מאחורי אבל כל היום אני שואלת את עצמי למה וזה מביא אותי לעצבות כרונית

 35. מאת חסוי:

  היי אני בת 12 ואני מעדיפה לא להגיד את שמי! שהייתי בכיתה ב' סבתא שלי נפטרה היה לי מאוד מאוד קשה, היא הייתה כמו אמא שלי היא גרה איתיו היינו שכנות היא הייתה "הכתף התומכת שלי" ושהיא נפטרה ניסיתי להמשיך בחיים, ובמידה מסוימת המשכתי הלאה. ניסיתי לשכוח את עצם היותה כדי להגן על הלב שלי מהכאב שתקף אותי.

  זה היה ב2013 שאז יצא הקליפ wrecking ball של מיילי סיירוס, בטח אתם ראיתם אותו ואתם יודעים שהוא מיני פרובוקטיבי ונועז מאוד, אמנם לא ממש ראיתי את הקליפ אבל שמעתי שמעתי עליו המון. ולפני שאני מתחילה לשתף אני לא בקטע שעכשיו יתחילו לרדת עליי ולהטיף לי כי אולי זה קצת לא מציאותי מה שעברתי אבל לכל אחד יש משהו שונה ועם אני בוחרת לשתף אחריי שנים שזה בבטן שלי אני מצפה לא לקבל בום של תגובות פוגעניות! אוקיי אז ב2013 זה היה כיתה ג' הייתי מעריצה של סלינה גומז וקייטי פרי כל היום הייתי ביוטיוב שומעת שירים שלהן, וליד שירים ששומעים ביוטיוב יש אפשריות לעוד… אז היו את "המובילים" של התקופה הזאת ופשוט הגעתי לקליפ של מיילי והייתה לי תחושה שהוא לא לגילי אז שאלתי חברים עליו ואמרו לי שהוא "סוטה" אני לא ראיתי אותו אבל תיארו לי אותו. הייתי בחרדות לילות וימים וחשבתי שהיא תחטוף אותי באמצע הלילה כן זה נשמע מופרח ומטורף אבל זה אמיתי. בהתחלה לא סיפרתי לאמא מהפחד שלי אבל פשוט פעם אחת לא התאפקתי וסיפרתי לאמא שלי שאני מפחדת ממנה והיא ראתה את הקליפ והבינה. שנה שלמה של פסיכיאטרים ופסיכולוגים ורעש מכל הכיוונים, בסוף זה עבר ונגמר אבל אני גם ילדה דחויה חברתית שעשו עלייה פעם אחת חרם וזה גורם לי לדיכאון רב לרצות להתאבד לברוח ולמות. יש אנשים שרואים בן אדם כמוני ששונא את עצמו רע לו וחושב שהוא אפס ומנצלים את זה הם רואים שהביטחון שלי ברצפה ומתייחסים אליי כבובה. אני רוצה להתאבד למות אני בדיכאונות פעם הייתי רוקדת שרה שמחה הייתי פשוט ילדה מאושרת ופשוטה. היינו משפחה שמסתפקת במה שיש לה ועם סבתא מחבקת, אחר כך היא פשוט מתה בלי לומר מילה עלתה לשמים ואני חושבת אחרי שנים שבגלל כל הבכי והעצב ששמרתי בבטן שלי אז מיילי פוצצה אותו עם פטיש. ואני עדיין בדיכאון ומרגישה לבד ושהמקום היחיד שיכול לקבל אותי הוא הגיהנום. אני חושבת שאין לי טעם בחיים וכל יום שעובר אני חיה לחינם.

  לפחות פרקתי פה את הרגשות הכבדים שלי היה נעים חסוי

 36. מאת שלומי:

  תכתבו תגובה בבקשה

 37. מאת חסוי:

  בהצלחה אני מבינה אותך אני גם בת12 סבא שלי נפתר וסבא שלי היה לוקח אותנו לבית הספר אני לא הלכתי לבית הספר חודש אני ואז אני שמעתי את מייגן טריינור
  וזה עודד אותי בהצלחה

 38. מאת תמר:

  זה נשמע ממש קשה, האם מצבך השתפר?

 39. מאת "מאטי":

  אני מזדהה עם כל מילה שלך מאוד מבין את מה שעובר עליך מכיבן שאני אמנם מסיבות שונות מרגיש אותו הדבר ונלחם עם זה כבר שנים רבות ולא מצליח לצאת עם זה ראש אני צריך קצת יותר אומץ בשביל לגמור עם זה כי לא נראה לי שאמצא עדיין כוחות להלחם אבל אתה בחור צעיר ושווה לך להתמודד ולא להרים ידיים מכיבן שעם הזמן זה יהיה יותר ויותר קשה וזה חבל כי אתה עדיין בחור צעיר אני מקווה שתמצא את הכוחות הדרושים מאחל לך כל טוב

 40. מאת "מאטי":

  אני מכיר את ההרגשה כי אני מתמודד עם זה שנים לצערי בלי הצלחה מיוחדת ועם הזמן והגיל זה רק נהיה יותר קשה עצוב לי לראות אנשים צעירים סובלים מבעיות דיכאון הלואי והייתי יכול לעזור אבל צריך לנסות כל דבר ולא להרים ידיים

 41. מאת אפוק:

  אני נכנסתי לדיכאון בגלל שאני מאוהב בבחורה גדולה ממני 3 שנים אני לא יודע איך לצאת מזה או מה לעשות אין לי חשק לעשות כלום אני רק יודע שאני רוצה למות .

 42. מאת ת.ב:

  אני לא יודעת אם אני בדיכאון אני מרגישה שאף אחת לא מבין אותי!!! מי שיודע אם זה דיכאון תגידו לי אני חייבת לדעת אני פשוט לא יכולה להיות ככה!!

 43. מאת רועי:

  גם לי קרה כמה פעמים של דכאון ואני אומר לכם וממליץ שיש לך דכאון תתפלל ותדבר עם הקדוש ברוך הוא ששתף אותו בבעיות שלך תקח על כצמך לעשות מצווה קטנה וזה עובר

 44. מאת ניב:

  החיים כל כך יפים כאשר אנו בוחרים להביט בהם באופן חיובי,ליזרוק לפח את כל החרדות הפחדים והיאוש,להנות מהטבע,מעונות השנה,לחייך,לנקות את הראש מהמחשבות המדכאות,אסור לבזבז יום אחד בחיים במחשבות שליליות ,לעמוד חזק על הרגלים ולצעוק די ליאוש,אני זה שאחראי לגורלי,רק אני יודע מה עושה לי טוב,מה משמח אותי,לכתוב איך אני רוצה שחיי יראו בעתיד,ולהגשים בכל הכח,צעד אחרי צעד,ואז זה קורה,החלמות מתגשמים,אופטימיות ושלוות נפש עושים ניפלאות,

 45. מאת נאור:

  שלום, אני מרגיש היום כלכך גרוע, אני מרגיש כאילו הבן אדם שהכי אהבתי תקע לי סכין בגב היא הייתה החברה הכי טובה שלי, מה לא עשינו ביחד..
  הייתה תקופה שהיה ממש אהבה אותי ואני כמו איוור לא ידעתי מה לעשות, עכשיו היא בכוונה עם אחד החברים הכי טובים שלי, ישלי שנה כלכך גרועה בכללי, אני מרגיש שממש בה לי למות בכל רגע נתון, החיים שלע נהיים חרא מרגע לרגע אני מרגיש גרוע מאוד, אשמח לעזרה!

 46. מאת כינר:

  תחושת דיכאון חמורה השתלטה עליי. אני כבר בן 28 והגעתי למצב נוראי בו אין לי שום כיוון משמעותי בחיים ואני נאלץ לעבוד עבודה סכיזיפית קשה במפעל. לרוע מזלי נולדתי אדם מוגבל ואפשר אף להגיד שנכה באופן לא רשמי(שכלית וגופנית-בעיית קוארדינציה חמורה) שלא טיפלו בו נכון כשהיה ילד קטן והתוצאות העגומות באות כיום לידי ביטוי. עשיתי טעות חמורה כשפרשתי מבית ספר בתחילת כיתה י״א כתוצאה מכך היה לי שירות צבאי רע מאוד בו סבלתי מדיכאון ומחוסר ביטחון קשה ועקב היותי חיילי מקאם השתחררתי למזלי כבר לאחר שנתיים(נחשב שירות מלא). אחרי השירות הצבאי ניסיתי להשלים בגרויות אך נכשלתי כישלון חרוץ ככל הנראה עקב אותה נכות שכלית ממנה אני סובל. מאז ועד היום(כבר 4 שנים) אני משועבד לעבודות קשות במפעלים(כי אין משהו אחר שאני מתאים לעבוד בו) שיוצרות אצלי תחושה קשה של תסכול,ייאוש,חוסר אונים, וריקנות ולא פעם מעלות אצלי את השאלה-בשביל מה אני חי? יש לי בת זוג נפלאה שלצערי היא סובלת קשות מבעיותיי ואין ביכולתה לעזור לי, השבוע היא החליטה לעזוב אותי/לקחת ממני פסק זמן והתנאי היחיד שלה לחזור אליי הוא רק אם אשלים עם המציאות של עבודה במפעל ואפסיק להיות ממורמר. אני באמת לא יודע מה לעשות בנידון כי הזמן ממש לא משחק לטובתי וככל שהוא עובר תחושת הדיכאון רק הולכת וגוברת והפתרון לא נראה באופק. איני מתכוון ללכת לטיפול פסיכולוגי כיוון שכבר הייתי בו בעבר ולא הייתה לי ממנו שום תועלת. לפעמים אני אומר לעצמי שאולי כבר עדיף היה שאהיה מוכר כמאה אחוז נכה מאשר שאהיה אדם שפשוט משועבד לחיים ריקניים ומייאשים שאין בהם שום תועלת לא לי וגם לא לסביבה שלי.

 47. מאת יולי:

  בן זוגי סובל מדיכאון. הם צריכים תמיכה והבנה.
  מבינה אותך, תהיה חזקה

 48. מאת מאי:

  לאחרונה אני מרגישה בדיכאון בלתי פוסק, זה מתבטא בחוסר תקווה וגעגוע למי שהייתי פעם, אני מרגישה שהשמחת חיים שלי פשוט פתאום נעלמה- כל דבר נראה חסר טעם, משעמם ולא כיף אני כל כך מפחדת שאני לא אחזור לעצמי, לפעמים יש בי עוד טיפה של אופטימיות שאומרת לי שזה רק עניין של זמן והכל יהיה בסדר ואני אחזור להיות אותה מאי שמצחיקה את כולם ונמצאת במצב כפית 24/7 אבל אחרי כמה דקות זה נעלם בנוסף זה מתבטא באיזושהי תחושת ריחוק מכולם וגם מעצמי והרגשה של למה זה מגיע לי? ושזה לא פייר שכל האנשים הקרובים אליי בלי שום בעיות נפשיות והכל טוב וקל להם יש למישהו עצות לתת לי? תודה!

הוספת תגובה


דוקטור, למה לא ענית? כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.

על מנת להגן על אתר זה מפני ספאם, שפה בוטה, התקפות אישיות או מסעות צלב, הפעלתי את אפשרות מודרציית התגובות באתר. כדי להבין איך אני עונה לשאלות קראו את מדיניות התשובות שלי.
אפרסם את תגובתך מייד לאחר שאוודא שאין שם שום דבר שמסוכן לבריאות.